OpenAI اتهامات ایلان ماسک را رد کرده و آنها را “ناسازگار و گیج کننده” خوانده است.

Источник изображения: 2541163 / Pixabay

OpenAI از اتهامات مطرح شده توسط ایلان ماسک انتقاد کرده و آنها را بر اساس فرضیه های واقعی گیج کننده و اغلب نامنسجم خوانده است. ماسک استدلال کرد که این شرکت از ماموریت خود برای ایجاد هوش مصنوعی مسئول (AI) دور شده و به مایکروسافت، بزرگترین سرمایه گذار خود وابسته شده است. OpenAI به نوبه خود عدم وجود هرگونه توافقی با ماسک را اعلام می کند که ادعاهای او را نسبت به شرکت غیرقابل دفاع می کند.

  منبع تصویر: 2541163 / Pixabay

منبع تصویر: 2541163 / Pixabay

OpenAI در بیانیه خود تأکید کرد که هیچ گونه تعهدی در قبال ماسک وجود ندارد، زیرا اساساً یا هیچ توافقی با ماسک وجود ندارد. علاوه بر این، این شرکت در نامه ای به کارمندان خود ادعاهای ماسک را رد کرد و گفت که ماسک از دادگاه می خواهد که به OpenAI دستور دهد تا عملیات خود را سازماندهی کند و فناوری را که در حال توسعه آن است مطابق با شرایط قرارداد ساختگی توزیع کند.

توجه داشته باشید که قبل از بروز اختلاف حقوقی، ماسک به عنوان یکی از اولین حامیان استارت آپ هوش مصنوعی و یکی از بنیانگذاران آن، قبلاً از استراتژی تجاری سازی این شرکت و رابطه نزدیک آن با مایکروسافت ابراز نارضایتی کرده بود. OpenAI در وبلاگ خود ادعا می کند که ماسک پیشنهاد کرده است تا استارت آپ را بخشی از شرکت خودروسازی خود تسلا کند و همچنین از ایده تجاری سازی آن حمایت می کند، اما فقط تحت رهبری او. “ماسک با دیدن موفقیت چشمگیر فناوری که OpenAI به دست آورده است، اکنون می خواهد خودش به این موفقیت دست یابدوکلای OpenAI نوشتند.

تضاد بین دو بازیگر مهم فناوری، اهمیت امنیت و دسترسی هوش مصنوعی را برجسته می کند. Vinod Khosla، سرمایه‌گذار OpenAI، معتقد است که ماسک نمی‌تواند به هدف خود برای توسعه هوش مصنوعی همه‌منظور از طریق شکایت‌های قضایی دست یابد.

OpenAI همچنین ابراز نگرانی کرد که راه اندازی تحقیقات قضایی اولیه و به اشتراک گذاری اطلاعات به ماسک اجازه می دهد تا به فناوری و اسناد استارت آپ دسترسی پیدا کند. این بیانیه به نیاز به کنترل های دقیق بر فرآیند افشای داده ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساس اشاره می کند.

این شرکت همچنین پیشنهاد داد که دادگاه یک پرونده را به عنوان “پیچیده” طبقه بندی کند، که طبق قوانین کالیفرنیا به معنای واگذاری پرونده به قضات تعیین شده در صورتی که شامل مسائل پیچیده و فنی و همچنین چندین طرف و ادعاهای متعدد باشد.

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.

منبع: https://3dnews.ru/1101582