Midjourney دسترسی همه کارکنان هوش مصنوعی رقیب Stability را برای جمع آوری داده های تهاجمی مسدود کرده است

Источник изображения: stability.ai

شنبه گذشته، تولید کننده تصویر هوش مصنوعی Midjourney مورد حمله گسترده قرار گرفت که منجر به خاموش شدن سرورهای این سرویس به مدت 24 ساعت شد. حمله با سمت حساب، که به مهندسان داده شرکت رقیب Stability AI مرتبط بود. در نتیجه، همه کارمندان هوش مصنوعی پایداری از دسترسی به پلتفرم Midjourney محروم شدند.


  منبع تصویر:stability.ai

منبع تصویر:stability.ai

مهندسان Midjourney کشف کردند که یکی از حساب ها “تلاش برای بازیابی سوالات و تصاویر از هر کاربر در سایت”. به زبان ساده، جفت‌های «پرس و جو + تصویر» به طور فعال از Midjourney دانلود شدند. این درخواست ها سرورهای شرکت را بیش از حد بارگذاری کرد و منجر به خاموش شدن جزئی پایگاه داده آن به مدت 24 ساعت شد. پس از مسدود کردن یک کاربر بی‌وجدان، کارمندان Midjourney تحقیقاتی را انجام دادند و متوجه شدند که این حساب “از طریق دو کارت اعتباری به یکی از مهندسان پیشرو داده در تیم Stable Diffusion (یک شرکت هوش مصنوعی پایداری) متصل شد.”. در پاسخ، Midjourney تصمیم گرفت تمام کارمندان هوش مصنوعی پایداری را از استفاده از پلتفرم خود منع کند.

Midjourney و Stability AI رقبای مستقیم در فضای هوش مصنوعی مولد هستند. Midjourney مستقر در سانفرانسیسکو توسط دیوید هولز تاسیس شد. درآمد آن بر اساس برخی برآوردها 200 میلیون دلار است و کارکنان آن کمتر از 100 کارمند هستند. سرمایه خارجی برای فعالیت شرکت جذب نشد. Stability AI مستقر در لندن ۱۹۷ میلیون دلار از Lightspeed، Coatue و Intel به ارزش ۱ میلیارد دلار جذب کرد. طبق تحقیقات AIM در سال ۲۰۲۳، درآمد این شرکت ۴۴.۲ میلیون دلار بود.

رئیس هوش مصنوعی عماد مصطیق اظهار داشتکه این حادثه را نمی توان به عنوان یک حمله DDoS در نظر گرفت و اگر کارکنان شرکت در آن دخیل بودند، اقدامات آنها عمدی نبوده است. او همچنین وعده تحقیقات داخلی را داد. در پاسخ به این، هولتز گزارش شده است، که اطلاعات تکمیلی را برای کمک به تحقیقات داخلی به موستاک ارسال کرد.

خراش دادن داده استخراج اطلاعات از پاسخ های یک برنامه دیگر است که معمولاً برای آموزش مدل خود انجام می شود. امروزه، این روش یک روش استاندارد در مسابقه توسعه ابزارهای هوش مصنوعی است، اگرچه گاهی اوقات شکایت هایی را مطرح می کند که این روش سرورهای پلتفرم هایی را که داده ها از آنها جمع آوری می شود بارگذاری می کند و تجربه کاربر را کاهش می دهد. اما هیچ حادثه مهمی که مربوط به خاموش شدن سرور باشد تاکنون گزارش نشده است.

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.منبع: https://3dnews.ru/1101376