Take-Two Interactive برای خرید گیربکس از Embracer Group به قیمت 460 میلیون دلار – Borderlands جدید تایید شد

Источник изображения: PlayStation

همانطور که انتظار می رفت، پس از Saber Interactive، هلدینگ سوئدی Embracer Group تصمیم گرفت از یکی دیگر از بخش های خود – The Gearbox Entertainment Company جدا شود. اطلاعیه رسمی در 28 مارس پخش شد.


  منبع تصویر: پلی استیشن

منبع تصویر: پلی استیشن

همانطور که مشخص شد، Embracer گیربکس را به قیمت 460 میلیون دلار به این شرکت می‌فروشد Take-Two Interactive. این استودیو تحت عنوان 2K به فعالیت خود ادامه خواهد داد و مدیریت فعلی به رهبری مدیرعامل رندی پیچفورد را حفظ خواهد کرد.

تقسیم دارایی های گیربکس پس از فروش به Take-Two به شرح زیر خواهد بود:

  • شرکت Gearbox Entertainment نرم افزار Gearbox، Gearbox Montreal، Gearbox Studio Quebec، و همچنین حقوق Borderlands، Tiny Tina’s Wonderlands، Homeworld، Risk of Rain، Brothers in Arms و Duke Nukem را حفظ خواهد کرد.
  • Embracer با حقوق انتشار Remnant، Hyper Light Breaker و تعدادی بازی اعلام نشده، Cryptic Studios (Neverwinter، Star Trek Online)، Lost Boys Interactive و Captured Dimensions، Gearbox Publishing San Francisco باقی خواهد ماند (نام آن تغییر خواهد کرد).
  این معامله قرار است تا پایان ژوئن بسته شود (منبع تصویر: Steam)

این معامله قرار است تا پایان ژوئن بسته شود (منبع تصویر: Steam)

به گفته Pitchford، اتحاد با Take-Two و 2K به Gearbox کمک خواهد کرد “ارتقاء به یک سطح جدید”. این شرکت ها قبلاً (به ویژه در Borderlands) با هم کار کرده اند و به موفقیت هایی دست یافته اند “نتایج برجسته”.

استراوس زلنیک، مدیرعامل Take-Two افزود که خرید Gearbox باعث تقویت خلاقیت و سبد مالکیت معنوی این شرکت خواهد شد.

  انتظار می رود Homeworld 3 در تاریخ 13 مه منتشر شود (منبع تصویر: Steam)

انتظار می رود Homeworld 3 در تاریخ 13 مه منتشر شود (منبع تصویر: Steam)

در بیانیه مطبوعاتی همچنین اشاره شده است که Gearbox شش پروژه در دست توسعه دارد: پنج دنباله که دو تای آن متعلق به فرنچایز Borderlands و Homeworld است و یک بازی بر اساس مالکیت معنوی جدید.

گفته می‌شود که Gearbox در حال تولید Borderlands 4، Tiny Tina’s Wonderlands 2 و عنوان جدید Brothers in Arms است. فرض بر این است که اعلام ادامه بازی Borderlands ممکن است همزمان با اکران فیلمی بر اساس این فرنچایز باشد.

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.

منبع: https://3dnews.ru/1102398