چین در حال حاضر در بازار نوپای تاکسی هوایی از غرب جلوتر است و در حال گسترش مزیت خود است

Источник изображения: AutoFlight

AutoFlight، یک شرکت هواپیماسازی eVTOL (برخاست و فرود عمودی الکتریکی) مستقر در شانگهای، گواهینامه صلاحیت پروازی را از اداره هوانوردی غیرنظامی چین (CAAC) برای پهپاد CarryAll خود دریافت کرده است. این اولین وسیله نقلیه eVTOL جهان با وزن بیش از 1 تن است که توسط مقامات نظارتی تایید شده است.

  منبع تصویر: AutoFlight

منبع تصویر: AutoFlight

کلن زی، معاون رئیس AutoFlight گفت که در حالی که این شرکت همچنین به دنبال تاییدیه های مشابه در اروپا است، CAAC “بسیار حمایت کننده” صنعت جدید، با توجه به اینکه تنظیم کننده مصمم به تسریع روند تحقق این فناوری جدید است. تحلیلگران مورگان استنلی پیش بینی می کنند که ارزش بازار eVTOL تا سال 2040 به 1.5 تریلیون دلار خواهد رسید. موفقیت AutoFlight مستقر در شانگهای تأیید می کند که صنعت تاکسی پرنده برقی چین از رقبای دیگر کشورها جلوتر است.

کارشناسان به موانع نظارتی متعددی برای ایمنی این شیوه حمل و نقل اشاره می کنند، اما طرفداران این فناوری می گویند که این فناوری می تواند اساساً نحوه سفر و حمل بار مردم را تغییر دهد، شبیه به ظهور اتومبیل ها و خطوط هوایی تجاری. تحلیلگران مورگان استنلی قبلاً خاطرنشان کردند که یک چالش کلیدی در هنگام استفاده از هواپیما، غلبه بر محدودیت‌های فضایی بسیار کنترل شده، به ویژه در مناطق شهری و نزدیک آن است.

علاوه بر سرمایه گذاران چینی، AutoFlight توسط شرکت آلمانی Team Global و صندوق آمریکایی TDK پشتیبانی می شود. دفتر مرکزی و کارخانه این شرکت در Kunshan، در حومه غربی شانگهای، و یک مرکز تولید و آزمایش در شاندونگ در شمال چین است.

در ماه فوریه، هواپیمای پنج نفره پروسپریتی (نسخه مسافربری CarryAll) طولانی ترین پرواز را برای یک هواپیما از این دسته با یک بار شارژ باتری انجام داد و 250 کیلومتر را طی کرد. در همان ماه، Prosperity یک پرواز نمایشی بدون سرنشین 50 کیلومتری را بین شهرهای چین شنژن و ژوهای بر فراز دلتای رودخانه مروارید به پایان رساند. به گفته ژی، این پروازها گام مهمی در اثبات قابلیت تولید و تجاری بودن هواپیما بود.

AutoFlight گفت که در حال حاضر بیش از 1000 سفارش برای هواپیماهای خود دارد. در همان زمان، منبع فایننشال تایمز اشاره شد، که در بیشتر موارد صحبت از قولنامه ها و تفاهم نامه هایی است که هیچ گونه تعهد قانونی به دنبال ندارد.

در کوتاه مدت، این شرکت قصد دارد فروش این هواپیما را به اپراتورهای لجستیک در چین آغاز کند و می‌گوید که در حال حاضر ده‌ها پروژه آزمایشی، از جمله با ZTO Express، یکی از بزرگترین شرکت‌های تحویل سریع در کشور، اجرا می‌کند.

شازان صدیقی، تحلیلگر فناوری در گروه تحقیقاتی IDTechEx بریتانیا، خاطرنشان کرد “منافع تجاری قابل توجه” او پیش بینی می کند که تا سال 2040، فروش هواپیماهای eVTOL از چند پروژه آزمایشی به بیش از 10000 دستگاه در سال افزایش یابد.

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.

منبع: https://3dnews.ru/1103693