چگونه کیبورد مجازی کامپیوتر را فعال کنیم 3 روش فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10و8و7

همچنین اگر دستگاه نمیتواند کیبورد را بشناسد و مشکلات داخلی برای سیستم تان پیش آمده فعالسازی On-Screen Keyboard مثل یک فرشته نجات به کمک شما آمده و شما میتوانید تنها با کلیک موس متن مورد نظرتان را تایپ کنید. ابتدا صفحه کلید را به سیستم وصل کرده و منتظر بمانید تا ویندوز، آن را شناسایی کنید. پس از آن، تمامی مراحل نصب درایورها را مطابق دستور‌العمل‌های سیستم عامل دنبال کنید تا کیبورد با موفقیت نصب شود.

پس پشتیبانی نرم‌افزاری کیبورد گیمینگ،یکی از مسائلی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. قیمت کیبورد کامپیوتر به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از کیفیت ساخت گرفته تا قابلیت‌ها و امکانات اضافه و برند سازنده در تعیین قیمت این محصول تأثیر دارند. یکی از مشکلات رایجی که کاربران با آن رو به رو هستند غیر فعال شدن کیبورد لپ تاپ میباشد. برای فعال کردن کیبورد لپ تاپ باید از قسمت Device Manager برای رفع مشکل اقدام کنید.

Logitech G513 CARBON LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard

ناوب تایپ توسط یک انگشت خاص بایستی حداقل و تناوب حرکت دست‌ها بایستی حداکثر باشد. در غیر این صورت انجام امور تکراری یا کار مداوم با کامپیوتر، موجب پیدایش بیماری سندروم مچ دست (Carpal Tunel) در افراد می‌گردد. سندروم مچ دست نوعی اختلال حاد می‌باشد که عامل بروز آن، فشارهای مکرر، ضربات فیزیکی، وضعیتهای خاص ارثی یا برخی بیماری‌هاست. این اختلال بر بخشی از یک عصب خاص در مچ دست اثر گذاشته و غلاف احاطه‌کننده زردپی مچ دست را ملتهب می‌نماید.

  • نوع دیگر کیبورد بیسیم نیازی به دانگل نداشته و مستقیما از طریق بلوتوث به دستگاه مورد نظرتان وصل می‌شود.
  • کاهش توسط نظر عملی که کلیدهای باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا به راحتی توسط انگشتان فشرده شود محدود باشد.
  • البته در دستگاه‌هایی مانند Tablet PC ها کیبورد به صورت مجازی در درون تبلت قرار می‌گیرد.
  • با فشردن کلید های میانبر Ctrl + Windows + O در ویندوز، کیبورد مجازی ویندوز ۱۰ فعال می شود.
  • شکل صفحه کلیدهای ارگونومیک متفاوت است و به طور کلی دارای انحناهایی برای قرار دادن کف دست شما برای راحتی است.

کاربران با استفاده از دیگر وسایل ورودی مانند موشواره(Mouse) یا صفحه لمسی می‌توانند هر یک از کلیدهای مجازی را برای ورود متن فشار دهند. به دلیل ارزش افزوده و فضای مورد نیاز صفحه کلیدهای سخت‌افزاری این روزها صفحه کلیدهای نرم‌افزاری در بسیاری از گوشی‌های لمسی محبوب شده‌اند. ویندوز شرکت مایکروسافت و مکینتاش و برخی از نسخه‌های لینوکس شامل صفحه کلیدهای نرم‌افزاری هستند که توسط موشواره کنترل می‌شوند.

در مورد ۶ روش رفع مشکل زیرنویس فارسی kmplayer، mx player، vlc player و.. در برخی از برنامه‌های قدیمی، با فشار دادن این کلید، برنامه متوقف می‌شود یا در ترکیب با Ctrl، اجرای آن متوقف می‌شود. زیرا از طرفی پورت کمتری را اشغال می کنند و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه تر می باشد. در حال حاضر ، همچنان پورت PS/2 بر روی برخی مادربردها قرار گرفته است. پس از مدتی ، دو رنگ سبز و بنفش را برای تلفیق بین رابط ماوس و رابط کیبورد انتخاب کردند.

Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار