پرتاب اولین ماهواره اینترنت اشیا روسیه برای آزمایش های بیشتر به تعویق افتاد

Источник изображения: «Роскосмос»

سرویس مطبوعاتی Roscosmos گزارش داد که پرتاب اولین وسیله نقلیه نمایشی از صورت فلکی ماهواره ای برنامه ریزی شده Marathon-IoT که برای اطمینان از عملکرد دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است، برای بررسی های نرم افزاری اضافی به تعویق افتاده است. پس از آزمایش، ماهواره به عنوان محموله ثانویه به فضا فرستاده می شود.


  منبع تصویر: Roscosmos

منبع تصویر: Roscosmos

پرتاب اولین فضاپیمای نمایشی “Marathon-IoT” به منظور بررسی های نرم افزاری اضافی و همچنین شفاف سازی برنامه تحقیقاتی اضافی به تعویق افتاد.Roscosmos می گوید. قرار بود دستگاه Marathon-IoT به عنوان یک بار عبوری با ماهواره Meteor-M شماره 2-4 که ​​قرار است در سه ماهه اول سال 2024 از پایگاه فضایی Vostochny به فضا پرتاب شود، وارد مدار شود.

صورت فلکی ماهواره‌ای ماراتون-اینترنت اشیا که ارتباطات دستگاه‌های اینترنت اشیا را فراهم می‌کند، قرار است در چارچوب برنامه Sphere که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در سال 2018 از طریق خط مستقیم ارائه کرد، تشکیل شود. این برنامه پرتاب ماهواره های ارتباطی و سنجش از دور را فراهم می کند.

صورت فلکی ماهواره Marathon-IoT شامل بیش از 250 فضاپیمای کلاس نور خواهد بود که وزن هر ماهواره بیش از 50 کیلوگرم نخواهد بود. این ماهواره ها در مدارهای پایین زمین با ارتفاع حدود 750 کیلومتر در 12 هواپیمای مداری پرتاب خواهند شد.

مدیر کل توسعه و تولید کننده ماهواره JSC Reshetnev، Evgeny Nesterov، گفت که تولید سریال وسایل نقلیه مداری سبک “Marathon-IoT” باید در سال 2024 آغاز شود. قرار است تا سال 2025 پنج ماهواره و تا سال 2026 44 ماهواره به فضا پرتاب شود.

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.

منبع: https://3dnews.ru/1100389