نقاشی سه بعدی – همه چیز درباره این هنر جذاب و شگفت انگیز

این برنامه های سه بعدی را می توان برای توصیف و تجسم وضعیت یا سناریو قبل از انجام همان کار در عالم واقع نظیر طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی ، طراحی نما ساختمان ، شهرک سازی ، طراحی پروژه های صنعتی و کارخانهجات ، طراحی سه بعدی خودرو و … یعنی یادگیری تکنیکهای اجرا که در بخش قبل توضیح دادیم. تا قبل از ظهور بلاک چین، نرمافزارها همواره وابسته و متکی به سختافزار و در نتیجه، وابسته به دارنده آن سختافزار بودند. همچنین استفاده از دورههای آموزشی هنرمندان مستقل که در کشورهای مختلف مشغول فعالیت هستند کمک زیادی به شما میکند.

نرم افزار طراحی سه بعدی تجاری در حدود سال 1982 ساخته شد و توسط بسیاری از طراحان به عنوان استاندارد طلایی شناخته شده است. این کالای جدید تا چه حد مالیسازی (Financialize) خواهد شد؟ این دقیقا همان نکتهای است که باعث میشود فضای بلاک متفاوت جلوه کند. مدل سازی در پوسته به چند صورت بدون سوراخ و یا ترک در پوسته میباشد تا بتواند یک شی کاملا معنی دار را اجرا کند. در حالی که دکمه Ctrl را از صفحه کلید نگه داشته روی قسمتی که با فلش نشان دادیم کلیک کنید. در نهایت، Drop Shadow را روشن می کنیم تا دکمه کمی از پس زمینه سفید وبسایت یا وبلاگ برجسته تر به نظر آید. به عبارت سادهتر، متاورس را میتوان به عنوان موج بعدی اینترنت در نظر گرفت. در این مقاله تعدادی از قابلیت های این ابزار را معرفی خواهیم کرد.

استفاده از این روش باعث میشود تا فشار کاری وارده به پردازنده سیستم شما کم شده و عملکرد لپ تاپ بهتر باشد. بین دو کمپانی مهمی که اقدام به تولید پردازنده گرافیکی میکنند، CUDA که با کارتهای انویدیا در اختیار شما قرار میگیرد، عملکرد بهتری نسبت به OpenCL دارد. رندرینگ پردازنده در مقایسه با رندرینگ GPU بسیار کندتر عمل میکند. کریس دیکسون: فضای بلاک در واقع فضایی بر بستر بلاک چین است که در آن میتوانید کدها را اجرا کرده و اطلاعات خود را ذخیرهسازی کنید. چند ماه قبل، کریس دیکسون (Chris Dixon) یکی از شرکای شرکت a16z Crypto گفته بود که فضای بلاک بهترین محصولی است که در دهه ۲۰۲۰ برای فروش وجود دارد. با این کار مشاهده خواهید کرد که تمامی لایه های کپی شده به یک لایه واحد تبدیل خواهند شد که نام این لایه از این پس Digital-Art copy 30 خواهد بود و آن را در تصویر بالا مشاهده میکنید. علت این استفاده گسترده نه تنها به دلیل به روز بودن آن است، بلکه به این دلیل است که یک رویکرد بسیار مفید برای انجام کار است. این دستگاه (اسکنر سه بعدی) بهطور گسترده در صنعت سرگرمی و در تولید فیلم و بازیهای ویدئویی استفاده میشود.

فضای بلاک در بلاک چینها وجود دارد و بلاک چینها را میتوان به روشهای مختلف طراحی کرد. شبکههای لایه دوم یکی از روشهای افزایش فضای بلاک محسوب میشوند. اما بلاکچینها نوعی شبکه اجتماعی نیز محسوب میشوند و به جامعههای سالمی نیاز دارند که بر ایجاد موارد جدید معطوف هستند. حال، شاید بعضی از افراد اذعان کنند که دستیابی به عملکرد بهتر به معنای از دست رفتن امنیت است، اما مشخصا امنیت و عملکرد هر دو از اولویتهای اصلی محسوب میشوند. آیا شما بعد از آن از کار کردن دست میکشید و بعد از آن وقتتان را صرف استراحت و تفریح کردن میکنید؟ قوانین این سیستم در کدهای آن حک شده است. در حال حاضر دامنه وسیعی برای انعطاف پذیری و ایجاد ایده مشتری در طراحی در هر مرحله وجود دارد. به طور مثال معمار یک پروژه انواع مختلفی از یک طرح را به مشتری نشان میدهد و مشکل احتمالی با سلیقه ی مشتری را در هر مرحله میتواند رفع کند. استفاده از نرم افزار طراحی 3 بعدی به این معنی است که هرگونه تغییری می توان در هر مرحله از پروژه انجام داد! برای مثال، در بلاک چینی نظیر سولانا، کارمزد کم یکی از بهترین و مناسبترین ویژگیها به شمار میآید.

مدل سازی سه بعدی در طیف گسترده ای از زمینه ها، از جمله مهندسی، معماری، سرگرمی، فیلم، جلوه ویژه، توسعه بازی و تبلیغات تجاری استفاده می شود. در صورت غیرمتمرکز بودن آینده اینترنت، بلاک چینها به عنوان روشی برای ایجاد قوانین شبکه، حفظ و نگهداری داراییها، کالاهای مجازی و ذخیرهسازی سایر اطلاعات بهاشتراکگذاشتهشده از اهمیت بسیار ویژهای برخوردار خواهد بود. میتوان گفت که یکی از شفافترین و جامعترین گفتوگوها درباره اینکه فضای بلاک چیست و چرا اهمیت دارد، انجام شده است. حرف شما درباره مشکل مقیاسپذیری در بلاک چینها و اهمیت آن درست است. کنترل نرمافزار گوگلکوین در اختیار تیم مدیریت گوگل است. این موضوع به کارمزدهایی که هنگام انجام تراکنش در بلاک چین پرداخت میکنید، مرتبط است. کمپانی مدعی است تمام آن چیزی را که شما برای یک طراحی سه بعدی نیاز دارید به شکل هنری و نه صنعتی در اختیار شما قرار خواهد داد. وقتی ما میگوییم این یک برنامه OpenGL است یعنی در ساختار این برنامه از OpenGL به عنوان API گرافیکی اش استفاده کرده است همانطور که ما از توابع API ویندوز استفاده میکنیم تا بتوانیم به فایلها و امکانات شبکه ای و غیره ویندوز دسترسی پیدا کنیم. بدین ترتیب، کنترل نرمافزار را نیز در دست دارد.

علاوه بر این، در حالی که نسخه قدیمی این نرم افزارها چندین ساعت برای یک رندر زمان می برند، نسخه جدید بسیار سریع تر هستند و به عنوان ابزاری کامل برای اجرای پروژه ها به کار می روند. با توجه به این موضوع، شما را به مطالعه این مقاله دعوت میکنیم. اما کنترل نرمافزاری که گوگلکوین را در سرورها اجرا میکند در اختیار گوگل قرار دارد. حتماً شما هم نمونه هایی را در اینترنت دیده اید از طریق تکنیک سه بعدی کردن تصاویر در فتوشاپ یک افکت جذاب و دیدنی ایجاد کرده اند. حال که می دانید چگونه دکمه های سه بعدی را در فتوشاپ ایجاد کنید، می توانید از خلاقیت خود بهره برده و دکمه های 3D را متناسب با نیازهای خود طراحی نمایید.

برای مثال، سولانا در صدد این است تا تمام مقیاسپذیری خود را بر بستر لایه اول انجام دهد. تمام این شبکههای لایه دوم رویکردهای مختلفی اتخاذ کردهاند و در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. به این متریال استیکر میگویند که خودش تنوع زیادی از نظر نوع چسب و ماندگاری دارد. به نظر شما مهمترین نکات در طراحی و ساختار فضای بلاک چه چیزهایی است؟ برنامه ی راینو مانند تری دی مکس قابلیت ساخت پویا نمایی را دارد و دارای سرعت بسیار بالا برای سه بعدی سازی طرح های پیچیده در زمانی کوتاه است. این کمیاب بودن یکی از عوامل اصلی است که باعث ارزشمند شدن بیت کوین میشود. مفهوم پایه و ایده اصلی این نرم افزارها بر پایه پرسپکتیو بنا شده است که در دوران رنسانس توسط فیلیپو برولینسکی ابداع شده است.

در صورت غیرمتمرکز بودن موج بعدی اینترنت، کنترل آن در اختیار مجموعهای از توسعهدهندگان، تولیدکنندگان و خالقان و سایر افراد حاضر در جامعه خواهد بود و همگی از طریق سیستمهای و استانداردهای مشترک شامل بلاک چینها به همکاری با یکدیگر میپردازند. آیندهای را تصور کنید که در آن مجموعهای از بلاک چینهای مختلف در اختیار دارید که تمام آنها به یکدیگر متصل هستند و بر اساس مزیتهای و معایب فنی و جامعه هر کدام از آنها، به صورت یکپارچه به انتقال بین آنها میپردازید. نکته دیگر، جامعه پیرامون بلاک چین است. نکته : پس از انجام تغییرات لازم بر روی متن، کلید Enter از صفحه کلید را بفشارید تا تغییرات اعمال شده ثبت و کادر Free Transform حذف گردد. حال شاهد تبدیل متن تایپ شده به یک شیپ (شکل) خواهید بود که تغییرات اعمال شده در متن و کادر لایه ها به شکل زیر خواهد شد. بعد از تغییر دادن نام لایه کلید Enter (معادل Return در مک) را فشار می دهیم تا تغییرات اعمال شود.

لپ تاپ هزینه پایینی روی دست شما گذاشته و تنها ۲.۲ کیلوگرم هم وزن دارد. اگر فیسبوک کدهای مختلفی بنویسد و اعلام کند که توسعهدهندگان میتوانند از این کدها استفاده کنند و به API خاصی دسترسی داشته باشند، مدیریت فیسبوک در هر زمان و به صلاح خود میتواند نظرش را تغییر داده و دسترسی را لغو کند؛ زیرا فیسبوک، کنترل سختافزاری را که نرمافزار بر روی آن اجرا میشود، در اختیار دارد. فناوری چاپ زیستی سهبعدی با چاپ اندامهای زنده به کمک سلولهای بنیادی و مواد زیستی میتواند این مشکل را حل کند. این نرم افزار به صورت متن باز یا Open Source منتشر شده و همین باعث می شود. اگر سیستم شما از OpenGL پشتیبانی می کند، می توانید از 3D Axis برای دستکاری مدل های سه بعدی و ابزارهای دوربین ها استفاده کنید. اگر نرمافزاری برای رایانههای سنتی بنویسید، دارنده سختافزار کنترل نرمافزار را در اختیار دارد. در این شرایط با ازدحام شبکه و افزایش کارمزد گس مواجه هستیم.

از آنجایی که گوگل به کنترل رایانههای خود میپردازد، میتواند هر زمانی که بخواهد تعداد ۲۱ میلیون گوگلکوین سایت 3dmark را تغییر دهد. آیا میتوان به سیستمی که تغییر نمیکند و هک نمیشود اعتماد کرد؟ محیط این نرم افزار بهتون امکان انتخاب لوازم مورد نیاز آشپزخانه رو با توجه به رنگ و مدل های مختلف و هزینه هاشون در هر مرکز خرید به شما نشون میده تا بتونین از هر فروشگاهی که فک می کنین براتون مناسب تره خرید کنین. در آخرین گام از طراحی جلوه متن سه بعدی در فتوشاپ یک پسزمینه برای کار خود طراحی میکنیم. از منوبار اصلی فتوشاپ به منوی 3D بروید و روی گزینه Merge 3D Layers کلیک کنید تا لایه های پس زمینه و متن با یکدیگر ادغام شوند.

خدماتی همچون عکاسی تور مجازی از جمله این خدمات می باشد. SketchUp مختص مهندسی معماری است و اغلب برای تجسم معماری، طراحی داخلی، برنامه ریزی شهری، مهندسی ساخت و ساز استفاده می شود. بنابراین، فضای بلاک در واقع واحد پردازش و ذخیرهسازی است که در بلاک چینها وجود دارد و در نتیجه، در کنترل دارندگان سختافزار قرار ندارد. برای اطمینان خاطر در پالت paths چند بار path را داپلیکیت کنید. میتوانید به کاربران و توسعهدهندگان اطمینان دهید که نرمافزار شما همانطور که در ابتدا طراحی شده است به فعالیت خود ادامه خواهد داد. اتریوم به عنوان یک جامعه سالمی از توسعهدهندگان به ذهن ما خطور میکند. اینترنتی که نه در دستان شرکتهای بزرگ، بلکه در اختیار جامعه است.

3DS Max از Autodesk: این نرم افزار با توسعه دهندگان بازی ویدیویی و هنرمندان جلوه بصری محبوب است. هنرمندان در این سبک با استفاده از پاستل گچی طرح خود را روی سطح آسفالت یا سنگفرش منتقل میکنند. در قسمت پایانی فصل دوم از آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ تغییرات و اصلاحات نهایی بر روی نوشتار را به شما خواهیم گفت. آموزش تخصصی ویژگی های سه بعدی در فتوشاپ به صورت مالتی مدیا ! در ادامه Contour را روی Half Round و گزینه Inflate Strength را روی 10% قرار دهید. من این ایده «بلاک چینهای یکپارچه» را بسیار دوست دارم.