طراحی دکمه سه بعدی با فتوشاپ (+ دانلود فیلم آموزش گام به گام)

اگر یک پروژه معماری ساختمان دارید و مهارت مدل سازی سه بعدی ندارید، نرم افزار Chief Architect بسیار سایت 3dmark مفید خواهد بود. به نظر می آید وب سایت های مسطح عملی و کاربردی تر هستند.آنها نسبت به وب سایت هایی که پر از انیمیشن و گرافیک های پیچیده است ، زودتر بارگذاری مشوند.اگر شما طراحی سایتی را انجام میدهید که لازمه ی آن سادگی است، به عنوان تنوع برای کاربران و قابل استفاده شده بر روی تمامی دستگاه ها از چند تکنیک طراحی چند بعدی استفاده کنید و یا تمام تمرکز خود را بر روی فضایی دوستانه و کار بر پسند بگذارید.اگر شما تمایل ندارید که از انیمیشن ها یا گرافیک های حرکتی در سایت خود استفاده کنید و یا اگر در طراحی بی تجربه هستید در درجه اول سادگی و کارا بودن را در اولویت قرار داده و از طراحی مسطح استفاده کنید. با ساخت نمونه بسیاری از معایب طرح و همچنین مشکلاتی که قبلا پیشبینی نشده بودند قابل ملاحظه است. مسائلی با هندسه و مدل های پیچیده که تحت بارگذاری های مختلفی قرار دارند، با دانش و مهارت تیم تخصصی ای که شرکت طراحی و مهندسی معکوس دانشگاه تهران در اختیار دارد قابل حل می باشند.

طراحی به عنوان بخشی از هنرهای تجسمی شناخته میشود که در اشکال مختلفی اجرا میگردد و انسان از بدو پیدایش خود تا کنون سعی نموده است با ترسیم خطوط و طراحی اعتقادات، باورها، پیامها و مفاهیم مورد پذیرش خود را به دیگران انتقال دهد. و یا اگر تمایل دارید وی سایت یا اپلیکیشن شما حالت تخیلی و خیالی به خود بگیرد توصیه ما به شما این است که انیمیشن ها و طراحی چند بعدی را انتخاب کنید. Cinema 4D، دارای کتابخانه آنلاین عظیمی است که بسیاری از آموزش ها و افزونه ها، در آن موجود است که با نصب این افزونه ها می توانید کارایی این نرم افزار را افزایش دهید. این طراحی برای هر نوع ساختار عمارت ویلا از جمله عمارت فلت، دوبلکس یا تریبلکس کارایی خواهد داشت. طراحی سه بعدی به طراحی انتزاعی و کامپیوتری ویلا در هر دو وجه نمای بیرونی و نمای داخلی (با جلوه 360 درجه) گفته می شود که می توان از طریق آن، ساختمان ویلا را به خوبی بررسی کرده و در صورت نیاز نظرات تکمیلی و تغییرات لازم در خصوص آن را ارائه داده و در گام های بعدی پیاده سازی کرد.

این امکانی است که شرکت های مدرن و فعال در حوزه طراحی ویلا و ساخت و ساز آن، ایجاد کرده و به واسطه آن، مراحل طراحی، ارائه طرح اولیه به مشتری و ساخت و ساز را وارد جریان قوی تری می سازند. اسکیومورفیسم در این مقاله به معنای طراحی با استفاده از تقلید کردن از دنیای فیزیکی است.معمولا در این سبک طراحی از فرم ابزارهای آنلاین تا انواع موارد مختلف که در دنیای واقعی وجود دارد مانند برنامه های ترکیبی که شبیه کیبورد تعبیه شده اند استفاده میشود.این طراحی تحت سلطه وب و طراحی رابط برای اکثر چیز هایی ایت که در واقعیت وجود دارد. با توجه به هزینه ای که برای طراحی و ساخت ویلاها پرداخت می شود، ضرورت دارد که در خصوص تمام جزئیات با دقت و ریزه کاری وارد شده و از متناسب بودن آن ها با چیزی که مشتری می خواهد، اطمینان حاصل کنیم.

ساختار طراحی سه بعدی باعث میشود که برنامه ها راحت تر با هم در تعامل باشند؛ برای مثال سایه های قطره ای برای نشان دادن ساختار لایه ای به کار میروند. اهمیت متحرک سازی در فضای سه بعدی، زمانی که ما قصد ساخت موشن گرافیک های تجاری و تبلیغاتی را داریم، بیش از پیش احساس می شود. نرم افزار مدلسازی سه بعدی به شما امکان مدلسازی پارچه بال را می دهد اما از آنجایی که ضخامت آن بسیار کم است نمی توانید این قسمت مدل را با پرینتر سه بعدی بسازید. این سبک استاندارد طراحی اپلیکیشن های اندروید است و برای وسایل الکترونیکی پوشیدنی هم استفاده میشوند.بهر حال لازم است که در سیستم عامل IOS هم به نوعی از این سبک استفاده شود اما چون گوگل اصرار به حفظ و نگه داری حالت ظاهری خود دارد به همین دلیل مناظره های در دست اقدام بین این دو شرکت وجود دارد که تا آن زمان تصمیم گیری انتخاب بین آنها بر عهده شماست.

ترسیم دو بعدی، مدلینگ سهبعدی، برش، انجام متره و برآورد قسمتی از فعالیتهایی است که با این نرمافزار می توان انجام داد. شاید چگونگی استفاده از ویژگی سه بعدی Osnap در AutoCAD را بررسی کنید تا بتوانید دایره را به بیرون بکشید و به سمت راست خود انتقال دهید یا اینکه شما میتوانید ریاضیات را انجام دهید و بفهمید مرکز دایره کجا است(دانستن شعاع دایره و فاصله ی آن از پایهی شکل اصلی). مشکل این است که اکثر این طراحی ها بر پایه دسترسی عددی نیستند، یا اینکه تمامی دستگیره ها و دکمه ها بتوانند توسط موس و صفحه لمسی عمل کنند.این یکی از ساده ترین راه هایی است که از نظر کاربر استفاده از آن بهتر است. برای اینکه متوجه منظور ما بشوید بعد از انتخاب لایه متن از پنل لایه ها به منوی Edit رفته و سپس زیر منوی Transform را باز کنید. در این خودآموز PDF فتوشاپ می خواهیم روش ساخت و طراحی یک نوشته و متن سه بعدی با استفاده از امکانات جدید فتوشاپ CS6 را به شما آموزش دهیم. استفان پابست ، نقاش معروف سه بعدی، خوانندگان این کتاب را با تمرین های متنوع، گام به گام راهنمایی می کند و به آن ها نشان می دهد که چطور می توانند مهارت طراحی و نقاشی شان را به سمت یک سطح کاملا جدید هدایت کنند.

مورد دوم که در طراحی مسطح قابل مشاهده است: بر روی یک وظیفه ای متمرکز میشود که تجربه ای در آن زمینه ندارد.یک راه ساده سازی مساله پیکر نگاری این است که در بعضی وب سایت های کپی شده حذفیاتی صورت بگیرد، چرا که بیننده به طور مستقیم میتواند به سمت فرآیندی راهنمایی شود که صرفا با عکس و یا حتی یک رنگ هم میتواند اتفاق بیفتد.به علاوه این موضوع میتواند سرعت بارگذاری را افزایش دهد و در صفحه نمایش هایی با رزلوشن های کم و یا زیاد، خوب جلوه کنند، نتیجتا طبق تجربه کاربر این سبک قابل اعتماد خواهد بود.تا اینجای بحث گویا این سبک همه چیز را برای کاربران و طراحان راحت تر میکند،پس بهتر از به جوانب منفی و مثبت این سبک هم نگاهی بیاندازیم.

شاید این توضیحات دقیقا معنی طراحی چند بعدی نباشد اما به هر حال مستندی است که برای این طراحی وجود دارد و این چیزی نیست که به عنوان یک قانون وجود داشته باش پس بهتر از برای این نوع طراحی فراتر از چهارچوب فیزیک فکر کنید و برای آینده الگویی طراحی کنید.این طراحی همچنین با معیارهای جهانی سازگاری دارد، پاسخگوی تمام سایزهای مختلف صفحه نمایش است و حتی با صفحه نمایش هایی با اشکال متفاوت مثل ساعت اندروید.آنها همچنین برای تعداد زیادی از اپلیکیشن های امروزی قابل ارتقا هستند. پرینتر سه بعدی رزینی: در این نوع از پرینترهای سه بعدی، از مواد رزین حساس به نور استفاده می شود که توسط نور UV جامد می شوند.

در این فرایند هم تمام لایه ها روی مخزن رزین تابیده می شوند؛ اما به جای پروژکتور، از نور UV ناشی از LEDهایی استفاده می شود که از طریق یک LCD می تابند. مادهٔ اولیه، در ذوب پرتو الکترون، پودر فلزی است که در اثر تابش پرتو الکترونی که توسط کامپیوتر کنترل میشود، ذوب و لایهبهلایه تا تشکیل نهایی قطعه ادامه مییابد. این نوع طراحی به نوعی است که یه سمت ساده گرایی و طراحی بنیادی سوق دارد.تمامی مواردی از قبیل ایتفاده از عمق دادن به اشکال توسط سایه ها، سایه روشن و زیباسازی متنی را از بین میبرد تا اثری از طراحی سه بعدی که باعث ایجاد یه نمای خیالی از اشکال میشود،نباشد.این سبک صرفا بر روی اثر مقابل آیکون ها (علامت ها)،ساختار نوشتاری و رنگ متمرکز است. طراحی سایت سه بعدی نوعی طراحی سایت است که در آن با بهره گیری از تکنولوژی سه بعدی، سایت هایی با خاصیت شی گرا ایجاد می کنند این نوع طراحی سایت منجر به خلق سایت هایی با ظاهری بسیار زیبا می شود و نظر کاربر را به خود معطوف می کند. قابل مشاهده نبودن کل صفحه در یک زمان میتواند یکی از موارد سخت برای ایجاد سایتی مسطح و یا اپلیکیشن باشد.

همه سیستم های موجود در بازار کشش نیروی برقی مورد نیاز را ندارند تا بتوانند سرعت تعداد فریم مشخص در بازه زمانی مشخص را تامین کنند.و قبول این موضوع شاید سخت باشد که بدانید هر چقدر هم تلاش کنید با تکنولوؤی فعلی امکان استفاده از این نوع طراحی در بعضی دستگاه ها امکان پذیر نیست. در واقع، شما فقط نیاز دارید که شکل بیرونی را بدون انتخاب دایره انتخاب کنید. برای دانلود تصاویر و فایل های مورد نیاز این پروژه، روی لینک زیر کلیک کنید. هر کدام از این مدل های سه بعدی دسته متفاوتی از قابلیت ها را در اختیار قرار می دهد. در این پست توضیح مختصری پیرامون کلیات سه بعدی کردن در نرم افزار اتوکد خواهیم داد. بله. بعد از طراحی نقشه های مورد نظر شما با اتوکد هر نوع ایراد و مغایرتی با درخواست اولیه بود در اسرع وقت اصلاح می شود.

همانطور که می بینید، ویژگی های اپلیکیشن های موبایل برای طراحی و پرینت سه بعدی روشن است. از فرمان EXTRUDE برای ایجاد استوانه از دایرهای که رسم کردیم استفاده کنید.استوانه باید بلندتر از شکل اصلی باشد. بعد از آن یک لایهی دیگر ایجاد نمایید و آن را Backgroundنامگذاری نمایید . من ASA را در یک لایه و Rayan را در لایه ای دیگر تایپ میکنم . متن دلخواه خود را بر روی داکیومنت ایجاد شده تایپ کنید. هر چیزی را که انتخاب می کنید، عدد ۴۰ را روی صفحه کلید تایپ کنید و ENTER را فشار دهید . در این قسمت یاد می گیریم که چگونه یک افکت ۳D قرمز و آبی یا فیروزه ای Retro، با هر تصویری ایجاد نماییم. ممکن است این مرحله چند بار تکرار شود تا طرح مورد نظر ایجاد و تولید شود. طراحی چند بعدی با گوگل به طور جدایی ناپذیری گره خورده است.اگر شما میخواهید از این الگو فاصله بگیرید و یک شاخص منحصر به فرد برای وب سایت یا اپلیکیشن خود به وجود آورید، این موضوع به حدی سخت خواهد بود که شاید در اوایل کار ترجیح دهید که به همان خطوط راهنمای گوگل مراجعه کنید.

ما در آموزش قبلی نحوه سه بعدی کردن متن را به شما آموزش دادیم در این آموزش یاد خواهید گرفت که چطور عکس سه بعدی در فتوشاپ بسازید. فقدان المان های اسکیومورفیسم میتواند به پیشرفت خوانا بودن متن وب سایت شما سرعت ببخشد. بعضی سایت ها یا اپلیکیشن ها به دلیل فرایند پیچیده بصری که برای انجام یک عمل دارند باعث منصرف شدن کاربر از انجام آن فرآیند میشود.یکی از شکایات معمول این است که در طراحی مسطح به دلیل فقدان عمق توسط سایه ها و تیز بودن لبه ها، چک کردن دکمه ها سخت است چرا که این کار به عهده بردارهای گرافیکی ایستا است. برای افزودن متن یک لایه جدید روی لایههای دکمه میسازیم و برای وارد متن روی ابزار Type کلیک میکنیم. در واقع طراحی چند بعدی مزیت بزرگی نسبت به طراحی مسطح ندارد،از هر دو طراحی استفاده کنید و زیباسازی حداقل را مد نظر قرار دهید.شما میتوانید سطح چند بعدی و سطح تک بعدی را به صورت جدا از هم استفاده کنیدو زمانیکه لازم بود کمی فضای طراحی را کاربر پسند و دوستانه تر کنید از طراحی چند بعدی بهره جویید.در واقع نمیشود این طور گفت که شما نمیتوانید زیباسازی را با این دو سبک طراحی ترکیب کنید بلکه بهتر است این طور مطرح شود که شما برای ایجاد یک اتفاق جدید در طراحی خود میتوانید از طراحی مسطح برای ساختار و بنیاد طرح و برای زیبا سازی و جلوه دهی بیشتر به طراحی خود از چند بعدی استفاده کنید.

ُبعد جدید را دریافت کنید و مانند شکل زیر بهصورت مورب بکشید. نوع ُبعد را از wireframe دو بعدی به سایه خاکستری رنگ تغییر دهید. بنابراین از دستور MORE برای تغییر موقعیت استوانه استفاده کنید. کدام یک برای استفاده کاربر بهتر است؟ یک مدل سه بعدی می تواند شامل ترکیبی از این تکنولوژی ها باشد و شما می توانید هر کدام از آنها را به دیگری تبدیل کنید. برای مثال شما می توانید یک هرم اولیه Solid را به مش تبدیل کنید و روی مش اصلاحات انجام بدهید. این سبک یکی از اولین سبک های منسجم با هدف ساختاری برای رسانه های دیجیتال است.یکی از مزیت هایی که دارد؛ منحصر به فرد بودن ویژگیهای آن در اینترنت است و کاربر کافی است با استفاده از یک دکمه ساده روال انجام کار مورد نظر را آماده کند.این سبک طراحی با استفاده از رنگهای درست و حسی که آنها به بیننده میدهند و یا یک آیکون ساده باعث میشود سریعا المان مورد نظر را شناسایی شود. یا روی دکمه Workspace Switching در نوار وضعیت کلیک کنید و سپس مدل سازی سه بعدی را انتخاب کنید. سینما فوردی یک نرم افزار مخصوص رندرینگ، مدل سازی سه بعدی و انیمیشن است. همچنین فرمان هایی وجود دارد که مخصوص محیط سه بعدی هستند.