شير صنعتی گروه مهندسی ﺻﺪف شیر پروانه ای- شیر برقی- ولو صنعتی | کسری ساران

شير صنعتی گروه مهندسی ﺻﺪف شیر پروانه ای- شیر برقی- ولو صنعتی | کسری ساران

علاوه بر این شیرهای پروانه ای برای فرآیندهایی که در تاسیسات خود از لوله‌هایی با قطر زیاد استفاده می‌کنند، بسیار عالی عمل می‌کنند. شیر دروازه یکی از اعضای خانواده شیرهای قطع‌کننده و وصل‌کننده جریان است. شیرهای دروازه ای برای دهه‌هاست که وجود دارند و صنایع مختلفی از آن استفاده می‌کنند. برای اطلاعات دقیقتر درباره قیمت ولوهای صنعتی، می‌توانید با کارشناسان فروشگاه ولوسند تماس بگیرید. یکی از دلایل اختلاف قیمت شیر فلکه صنعتی ، مکان تولید و ساخت آن می باشد.

در ابتدا، ایده توسعه یک شیر خاموش کننده ایمنی برای استخراج وجود داشت. موفقیت این محصول به زودی شرکت ما را بر آن داشت تا سبد خود را به نفت، گاز و گرمایش منطقه گسترش دهد. سرعت جریان سیال در لوله توسط شیر مدیریت می شود، دانستن سرعت جریان شیر به شما در خرید شیر مورد نیاز کمک می کند. پس از انتخاب اندازه و طرح، در نظر گرفتن اتصالات انتهایی شیر نیز مهم است. در مکان‌هایی خاص از شرایط بهره برداری جهت بکارگیری شیرها از دستگاه فرمان از راه دور استفاده می‌شود که به این حالت Rernote Control Operator می‌گویند. به طور مثال زمانی که آب به اندازه کافی داغ شود، ولو جریان بویلر را قطع می کند.

شیرهای پلاگ

به طور کلی انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی وجود دارد که شامل گیت ولو ها ، گلوب ولو ها ، شیرهای توپی، شیرهای پروانه ای و چک ولو ها می شود. عمل اصلی شیر دروازه ای در حقیقت قطع کامل و یا ایجاد ارتباط بین دو جریان سیال می باشد. این بدان معناست که این نوع شیرها بایستی کاملا بسته و در واقع بصورت نیمه باز نمی توان از آنها استفاده کرد.

شکل مجرابند در شیرآلات مختلف به صورت های دیسکی، توپی، مخروطی، دروازه ای و غیره می پینچ ولو باشد. بدنه ولو که مابقی اجزای دیگر درون آن جاگذاری و روی آن نصب می شوند با روش ریخته گری یا فورج و با بدنه یک تیکه، دو تیکه و گاها سه تیکه نسبت به سایز، تولید می گردد که ضخامت و نوع تولید وابسته به فشار و دمای کاری می باشد. محل اتصال ولو که قسمتی از بدنه آن می باشد به صورت فلنجی (Flange)، رزوه ای (Threaded) یا جوشی (Butt Welded Or Socket Welded) ساخته می شود. بال شیر توپی ترینیون از بالا و پایین به دو عدد استم متصل می باشد و بال، بین سیال و سیت نگه داشته می شود و آب بندی انجام می شود. بور این شیر توپی به شکل V می باشد و برای کنترل جریان می توان از آن استفاده کرد که با توجه به درصد عبور سیال، بال هم انتخاب می شود.

  • از دیگر استانداردهای تست و بازرسی شیرآلات می‌توان به ISO 52008، API 6D و BS 6755 اشاره کرد.
  • این مدل شیر در صنایعی چون آب و فاضلاب و همچنین نفت، گاز و پتروشیمی مصرف متعددی دارد و می‌توان با استفاده از این نوع شیر عمر دستگاه و تجهیزات را به صورت چشمگیری افزایش داد.
  • Valve شیر از تجهیزاتی است که در تمامی قسمت‌های زندگی افراد به کار می‌رود.
  • در محفظه بالایی فنری روی میله اصلی قرار گرفته است که در جهت مخالف حرکت پیستون ایستادگی می کند.

شیر سماوری همانند شیر دروازه ­ای افت فشار بسیار کمی در حین عبور سیالات پیدا می کند. در نوع عمودی مسیر جریان مستقیم است و این شیر بیشتر در مکانی که قطع جریان به صورت فوری لازم باشد بکار می رود. یکی از مزایای این نوع شیر یک طرفه استفاده از آن ها در سیالاتی است که ویسکوزیته بسیار زیادی دارند. در این نوع شیر یک طرفه جریان سیال باعث باز شدن شیر شده و برگشت جریان باعث بسته شدن شیر می گردد. از انواع شیرهای یک طرفه فشاری می توان ۱- شیر یک طرفه پیستونی و  ۲- شیر یک طرفه کروی را نام برد.

در ماشین تزریق پلاستیک چه ابزاردقیق به کار رفته؟