در سه روز، سرمایه انویدیا 450 میلیارد دلار کاهش یافت و این شرکت را به رتبه سوم جهان رساند.

Источник изображения: Nvidia

هفته گذشته، انویدیا برای مدت کوتاهی به بزرگترین شرکت سهامی عام جهان از نظر ارزش بازار تبدیل شد، اما از آن زمان تاکنون، قیمت سهام این ناشر برای سه جلسه معاملاتی متوالی به طور مداوم کاهش یافته و در نتیجه ارزش این شرکت بیش از 450 دلار کاهش یافته است. میلیارد دلار، Nvidia را به رتبه سوم در رتبه بندی مربوطه کاهش داد.

  منبع تصویر: انویدیا

منبع تصویر: انویدیا

معاملات دیروز در ایالات متحده شاهد سقوط 6.7 درصدی سهام انویدیا بود که دومین افت بزرگ در یک جلسه تجاری در سال جاری بود. با 118.11 دلار به ازای هر سهم، انویدیا دارای سرمایه کمتر از 2.9 تریلیون دلار است و در مقایسه با ارزش های اوج هفته گذشته، این تفاوت بیش از 450 میلیارد دلار است، رئیس و موسس شرکت، جنسن هوانگ، در روزهای بعد. او سهام انویدیا را به مبلغ 95 میلیون دلار فروخت، اما این معاملات در ماه مارس سال جاری برنامه ریزی شده بود.

تحلیلگران اصلاح فعلی در قیمت سهام انویدیا را متفاوت درک می کنند. نمایندگان Stifel معتقدند که پویایی رشد در مظنه این اوراق ممکن است در آینده کاهش یابد. برخی از متخصصان بازار سهام به طور کلی با “رونق دات کام” در آغاز این قرن مشابهت می کنند. در مارس 2000، سهام سیسکو به حدی افزایش یافت که این شرکت را با ارزش سرمایه به با ارزش ترین شرکت در جهان تبدیل کرد. با این حال، بحران بعدی در بازار سهام در طول سال باعث شد سهام سیسکو پنج برابر قیمت کاهش یابد. برخی از کارشناسان شباهت هایی بین آن وضعیت و پویایی فعلی تغییرات در ارزش بازار سهام انویدیا ترسیم می کنند.

تحلیلگران جفریز از جمله خوش بینان بودند. آنها متقاعد شده اند که تقاضا برای محصولات انویدیا همچنان به رشد خود ادامه می دهد و برای شش ماه آینده از پیمانکاران خواسته است تا سهمیه تولید نیازهای خود را تا 25 درصد افزایش دهند زیرا قصد دارد نسل شتاب دهنده های محاسباتی بلک ول را به بازار بیاورد. گسترش دومی در سال آینده به شرکت اجازه می دهد تا درآمد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اگر امسال حدود 124 میلیارد دلار دریافت کند، سال آینده می تواند روی 181 میلیارد دلار درآمد حساب کند. از این مقدار، تقریباً 164.6 میلیارد دلار از بخش سرورها به دست خواهد آمد، و این تخمین به طور قابل توجهی بالاتر از اجماع تحلیلگران است که به مقدار 141.7 میلیارد دلاری اشاره می کند به نمایندگان جفریز

اگر متوجه خطایی شدید، آن را با ماوس انتخاب کرده و CTRL+ENTER را فشار دهید.

منبع: https://3dnews.ru/1106981