افکت سه بعدی را تنها با یک کلیک در فتوشاپ بسازید

«میثم لطفی» در رشتههای ریاضیات کاربردی و مهندسی کامپیوتر به تحصیل پرداخته و سایت 3dmark شیفته فناوری است. مسائلی با هندسه و مدل های پیچیده که تحت بارگذاری های مختلفی قرار دارند، با دانش و مهارت تیم تخصصی ای که شرکت طراحی و مهندسی معکوس دانشگاه تهران در اختیار دارد قابل حل می باشند. را در این نرم افزار می توانید انجام دهید.در برخی از حوزه های بیان شده در جمله قبل بدلیل اینکه نرم افزار تا حدودی به اصلاح نوپا است لذا از توانایی بالایی در آن حوزه ها برخوردار نیست به عنوان مثال مهندسی معکوس و کار کردن بر روی فایل های ابرنقاط به مراتب ضعیف تر از نرم افزار کتیا است. من برای این آموزش از داکیومنتی با ابعاد 650×400 استفاده خواهم کرد. اپلیکشن ۳D Builder از سال ۲۰۱۳ جزء ویژگی های استاندارد نسخه ویندوز دسکتاپ به شمار می رود و حالا برای ویندوز ۱۰ موبایل و Xbox نیز موجود است. بعد بیمار شروع به راه رفتن روی تشک مخصوص می کند.

درنهایت، دنیای طراحی آمده است تا نتیجه گیری کند که چه چیزهایی لازم است تا بتواند توسط سیستم عامل های تزئینی یکپارچه سازی شود و چیزهایی را به ارمغان بیاورد که در اولین قدم راحتی و در دسترس بودن برای کاربر در نظر گرفته شود، زمان کمتری صرف شود برای عملی که قرار است اتفاق بیفتد و مشتری یا بیننده لازم نباشد تمرکز زیادی روی آن داشته باشد. درس های تمرینی این کتاب، به شما نشان می دهد که چطور گستره ای از سوژه ها را با کمک تکنیک های اولیه طراحی و نقاشی از جمله پرسپکتیو، سایه زنی، تکنیک قلم موی خشک و غیره طراحی کنید. با استفاده از SkechUp Viewer کاربران می توانند از دیدگاه های مختلف مانند Section Planes، Perspective Cameras، Layer visibility و حتی حالت X-ray (برای پرینت سه بعدی این ویوها بسیار کاربردی است)، مدل را مشاهده کنند. به لطف ویژگی واقعیت مجازی در این اپلیکیشن، شما می توانید مدل های خود را طراحی کرده و آنها را به واقعیت تبدیل کنید.

استفان پابست ، نقاش معروف سه بعدی، خوانندگان این کتاب را با تمرین های متنوع، گام به گام راهنمایی می کند و به آن ها نشان می دهد که چطور می توانند مهارت طراحی و نقاشی شان را به سمت یک سطح کاملا جدید هدایت کنند. این اپلیکیشن موبایل برای مراحل ایده های اولیه طراحی سه بعدی مناسب است. مورد دوم که در طراحی مسطح قابل مشاهده است: بر روی یک وظیفه ای متمرکز میشود که تجربه ای در آن زمینه ندارد.یک راه ساده سازی مساله پیکر نگاری این است که در بعضی وب سایت های کپی شده حذفیاتی صورت بگیرد، چرا که بیننده به طور مستقیم میتواند به سمت فرآیندی راهنمایی شود که صرفا با عکس و یا حتی یک رنگ هم میتواند اتفاق بیفتد.به علاوه این موضوع میتواند سرعت بارگذاری را افزایش دهد و در صفحه نمایش هایی با رزلوشن های کم و یا زیاد، خوب جلوه کنند، نتیجتا طبق تجربه کاربر این سبک قابل اعتماد خواهد بود.تا اینجای بحث گویا این سبک همه چیز را برای کاربران و طراحان راحت تر میکند،پس بهتر از به جوانب منفی و مثبت این سبک هم نگاهی بیاندازیم. تمرکز این اپلیکیشن روی دسترسی است، در نتیجه شما می توانید اپلیکیشن را به سرویس های ذخیره سازی مانند Warehouse، Dropbox، Google Drive، Trimble Connect یا اینباکس ایمیل وصل کنید.

که حداقل به نظر می رسد درست از یک فیلم ۳D قدیمی گرفته شده است. ابعاد استاندارد پانلها به عرض ۲۰۰/۱ متر و ارتفاع ۷۰/۲ به بالا ساخته میشود که بسته به مورد استفاده قابل تفسیر میباشد بتن پاشیده شده روی پانلها به مقاومت حداقل mpa20 برای پانلهلی باربر و mpa15 برای دیوارهای غیر باربر استفاده میشود. طراحی سه بعدی برای افراد نا آزموده یک طراحی استاندارد گسترش یافته توسط گوگل است و در این مستند گذاشته شده است.این طراحی دارای خصوصیات منحصر به فرد و ویژگیهای بیشماری است، اما شاید مهترین آن استفاده از محور Z در این سبک طراحی است.اساسا اضافه کردن یک مقدار اسکیومورفیسم به طراحی مسطح یک طراحی دوبعدی را به وجود می آورد و به نوعی طراحی مسطح با کمی پیشرفت به سطح طراحی دو بعدی شناور خواهد رسید. حال روی آنها یک المان از سایت را نقاشی کنید.این دقیقا همان معنی طراحی فوق است.

شاید این توضیحات دقیقا معنی طراحی چند بعدی نباشد اما به هر حال مستندی است که برای این طراحی وجود دارد و این چیزی نیست که به عنوان یک قانون وجود داشته باش پس بهتر از برای این نوع طراحی فراتر از چهارچوب فیزیک فکر کنید و برای آینده الگویی طراحی کنید.این طراحی همچنین با معیارهای جهانی سازگاری دارد، پاسخگوی تمام سایزهای مختلف صفحه نمایش است و حتی با صفحه نمایش هایی با اشکال متفاوت مثل ساعت اندروید.آنها همچنین برای تعداد زیادی از اپلیکیشن های امروزی قابل ارتقا هستند. یا یک نرم افزار طراحی معماری حرفه ای؟ نرم افزار های Ansys ، Abaqus و Comsol قابلیت تحلیل انواع مسائل را دارند. نسخه ی اندروید این برنامه برای کاربران این امکان را فراهم آورده که با گوشی های همراه هوشمند طرح های خود را به حالت سه بعدی درآورند. این یک اپلیکیشن حرفه ای ۳D CAD برای iPad است، که به صورت اختصاصی برای iPad Pro تولید شده و با Apple Pencil کار می کند. اپلیکیشن Shapr 3D در دیگر دستگاه های iPad برای مشاهده فایل های CAD قابل استفاده است اما امکان ویرایش فایل در آنها موجود نیست. این یک برنامه حرفه ای برای فایل های دو بعدی و سه بعدی CAD در گوشی های هوشمند و تبلت ها است.

در ابتدا به تفاوت این دو طراحی میپردازیم.مدل طراحی هر دو سبک شبیه به هم است اما با دو ساختار متفاوت.یکی بر پایه شعار “استفاده از تمامی چیزهای نو و داغ بازار” و دیگری بر پایه اندیشه و تفکرات اصولی.طراحی چند بعدی به صورت خود به خود با طراحی مسطح سازگار میشود،اما طراحی مسطح مجموعه ای از دستورالعمل ها است.شاید توضیحات فوق ،گنگ به نظر برسد اما هدف آشنایی اولیه شما با تفاوت های این دو سبک طراحی بود که در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد آنها خواهیم پرداخت. این یک اپلیکیشن موبایل طراحی سه بعدی نیست، اما به شما کمک می کند ایده های خود را به مدل های سه بعدی تبدیل کنید (سایت جامع دانلود رایگان مدل سه بعدی). یک پرسش بسیار مهم در رابطه با موج بعدی اینترنت این است که آیا توسط یک شرکت بزرگ نظیر متا به صورت متمرکز کنترل خواهد شد یا مانند اینترنت اولیه به صورت غیرمتمرکز خواهد بود؟ برای کاربردهای عادی، نسخه رایگان برنامه با عنوان SketchUp Make کفایت میکند، اما در صورت نیاز به استفاده از برنامه به منظور انجام طراحیهای حرفهای و یا احتیاج پیدا کردن به برخی ابزارهای این پلتفرم که مورد نیاز ما بوده ولی به صورت عادی در دسترس نیستند، باید نسخه پولی یا همان پرو یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی 3D دنیا یعنی SketchUp Pro را خریداری کرد.

هزینه ای که برای طراحی داخلی یک مکان پرداخت میکنید ارتباط مستقیم با وضعیت طراح دارد و این نکته که فردی که برای طراحی به او مراجعه کرده اید در چه سطحی از مهارت باشد، اهمیت ویژه ای دارد. این اپلیکیشن نیز روی آموزش تمرکز دارد و برای مدارس تخفیف قائل می شود و همچنین دارای فضای کار مجازی آنلاین و آفلاین است. شما می توانید مدل خود را به صورت مستقیم از داخل صفحه وبسایت Onshape برای پرینت سه بعدی آنلاین ارسال کنید. اسکیومورفیسم در این مقاله به معنای طراحی با استفاده از تقلید کردن از دنیای فیزیکی است.معمولا در این سبک طراحی از فرم ابزارهای آنلاین تا انواع موارد مختلف که در دنیای واقعی وجود دارد مانند برنامه های ترکیبی که شبیه کیبورد تعبیه شده اند استفاده میشود.این طراحی تحت سلطه وب و طراحی رابط برای اکثر چیز هایی ایت که در واقعیت وجود دارد. طراحی سه بعدی به طراحی انتزاعی و کامپیوتری ویلا در هر دو وجه نمای بیرونی و نمای داخلی (با جلوه 360 درجه) گفته می شود که می توان از طریق آن، ساختمان ویلا را به خوبی بررسی کرده و در صورت نیاز نظرات تکمیلی و تغییرات لازم در خصوص آن را ارائه داده و در گام های بعدی پیاده سازی کرد.

Thingiverse یک پایگاه داده برای مدل ها و طراحی های سه بعدی است و برای کسانی که زمان یا مهارت کافی را برای ساخت مدل سه بعدی ندارند، بسیار عالی است. یکی از اصلی ترین هنر هایی که مهندس معمار باید در طراحی خود مورد استفاده قرار دهد، هماهنگی کامل میان تمام عناصر ساختمان بوده که در عین کارایی و زیبایی باید متناسب با بودجه کارفرما باشد. باید در جواب گفت که خیر شما با نرم افزار فتوشاپ هم میتونید این کار انجام بدید. نرم افزار Sketchup از قابلیت کشیدن لایه برخوردار است با استفاده از این قابلیت می توان سطوح را به سبکهای مختلف عرضه کرد. البته به این نکته توجه کنید که نرم افزارها با سخت افزار سیستم شما کار می کنند پس بهتر است قبل از انتخاب برنامه، مشخصات برنامه را با سخت افزار سیستم خود مطابق دهید و بعد نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کنید. همه سیستم های موجود در بازار کشش نیروی برقی مورد نیاز را ندارند تا بتوانند سرعت تعداد فریم مشخص در بازه زمانی مشخص را تامین کنند.و قبول این موضوع شاید سخت باشد که بدانید هر چقدر هم تلاش کنید با تکنولوؤی فعلی امکان استفاده از این نوع طراحی در بعضی دستگاه ها امکان پذیر نیست.

اگر شما علاقه مند هستید در طراحی خود از انیمیشن ها استفاده کنید،طراحی سه بعدی بهترین و راحت ترین راه برای انجام این مورد است که به صورت دستی هم میتوانید آنها را مدیریت کنید. این اپلیکیشن دارای حجم و الگوهای آماده است که از طریق ابزار موجود در برنامه می توانید آنها را تغییر دهید. در واقع Vectary یکی از محبوب ترین های این حوزه می باشد. اولا این مطلب را برای دوستان خود ارسال کنید یا در رسانهای که در اختیار دارید منتشر کنید. هم برای این دسته از کاربران و هم برای کارمندان و فریلنسرهایی که به دنبال خلق طرحهای کاربردی و مفید هستند، استفاده از بهترین نرم افزارهای طراحی ۳D مناسبتر به نظر میرسد. البته لازم به ذکر است که این سایت ها دارای گرافیک بالایی هستند در نتیجه سرعت بارگذاری آنها در مقایسه با طراحی سایت در حالت معمول بیشتر است.

این الگو رو می تونید رو هر لایه ای اعمال کنید. با پرداخت ۱۴۹۹ دلار شما می توانید این ویژگی را روی دستگاه خود داشته باشید. این مدل برای ماشین به برشهای متعدد دوبعدی ترجمه میشود و ـ مبتنی بر یک دستورالعمل ـ به چاپگر گفته میشود که مادهٔ اولیه را دقیقاً در کدام مناطق هر یک از لایههای متوالی پر کند. یک راهنمای مصور و تصویری برای خلق هنر واقعی و سه بعدی. مدل سازی جامد و مرزی چه تاثیری در طراحی سه بعدی دارد؟ با توجه به هزینه ای که برای طراحی و ساخت ویلاها پرداخت می شود، ضرورت دارد که در خصوص تمام جزئیات با دقت و ریزه کاری وارد شده و از متناسب بودن آن ها با چیزی که مشتری می خواهد، اطمینان حاصل کنیم. به محض تبدیل فایل به این فرمت، شما می توانید پرینت را شروع کنید. از این رو بهینه سازی دستگاه ها شاید مهمترن دغدغه طراحان شده است. امروزه شاید مهمترین مسئله در میان طراحان بهینه سازی باشد. به جرئت می توان گفت بیشتر دستگاه ها، قطعات و محصولاتی که در چند سال اخیر تولید شده صرفا بهینه شده و بهبود یافته محصولات گذشته است. در کل می توان گفت با استفاده از آن شما می توانید مقیاس کلی طرح را درک کنید.

اپلیکیشن Umake به شما اجازه می دهد که طرح ها و خط خطی های اولیه خود را به مدل های حرفه ای سه بعدی تبدیل کنید. یکی دیگر از گزینه های مشاهده و به اشتراک گذاری فایل های سه بعدی، eDrawing است. کاربران با استفاده از قابلیت چند-لمسی می توانند فایل ها را مشاهده و بزرگنمایی کنند و آنها را بچرخانند. با دابل کلیک روی دستگیره رنگ، کادر محاوره ای Color Picker باز می شود که می توانیم رنگ سیاه طیف رنگ را تغییر دهیم. در آن امکان مشاهده مدل ها در زمینه واقعی با AR و باز کردن فایل ها از سرویس های ذخیره سازی Cloud امکان پذیر است. ابزار Pencil tool را انتخاب کنید و راست کلیک کنید تا پالت brushes باز شود. یک سایه محو در پایین متن ایجاد کنید تا حسی شناور بودن از روی زمین را به متن بدهد . ولی برای بهترین دیده شدن این افکت، بر روی لایه جدید ادغام شده کلیک و از Add a Layer style در پایین پنل گزینه Gradient Overlay را انتخاب کنید. این برنامه طیف وسیعی از گزینه ها را برای مدل سازی سه بعدی در کم ترین زمان ممکن ارائه میدهد.

ساختار طراحی سه بعدی باعث میشود که برنامه ها راحت تر با هم در تعامل باشند؛ برای مثال سایه های قطره ای برای نشان دادن ساختار لایه ای به کار میروند. CAD/CAM از نرم افزار رایانه ای برای طراحی محصول و فرآیندهای تولید برنامه به طور خاص، فرز و ماشین کاری CNC استفاده می کند. نرم افزار Adams توانایی شبیه سازی انواع حرکت ها را دارد. به منظور شبیه سازی قالب برای فرآیند های تولید، نرم افزارهای طراحی قالب مانند deform و CATIA استفاده می شود و برای شبیه سازی تزریق در قالب مانند moldflow وجود دارند. ArchiCAD می تواند برای طراحی ساختمان ها و طراحی فضای داخلی و همچنین مناطق شهری مورد استفاده قرار گیرد. قیمت: نسخه آزمایشی رایگان ( با پرداخت ۹٫۹۹ دلار می توانید ویژگی ها بیشتری مانند مشاهده طرح در AR و خروج فایل در فرمت های STL و OBJ را بخرید. نسخه پیشرفته آن به شما فضای کار نامحدود، وارد کردن و خارج کردن تصویر، ارسال فایل به اپلیکیشن های CAP و رنگ های متنوع را ارائه می دهد. امروزه در دنیای بزرگ کسب و کار که تبلیغات حرف اول را می زند نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ این توانایی را دارند که اثار گرافیکی خارق العاده ای تولید کنند.